Loomaarst

Küsimus: Mis see võib olla, kui küülikul on kõrvad seest kärnas ja vajuvad lonti?18.05.2015

Küülikul on kõrvad seest kärnas ja vajuvad lonti. Eelnevalt suri ka üks sellepärast ära, temal läks edasi ka kaelale vms. Millest see olla võib või mis see üldse on ja kuidas seda ravida?
Ja osad küülikud närivad puust puuri ning kui käe nende juurde paned, siis hakkavad lakkuma seda, on neil äkki mingi aine puudus vms, sest see põhiliselt just nendel, kellel on ka pojad.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kas küülikud müksomatoosi vastu on vaktsineeritud? Kui see on see haigus ( levib verdimevate putukatega) siis ükski ravi reeglina ei toimi. Soovitav oleks kutsida loomaarst ja lasta terved loomad vaktsineerida. Ühtlasi saab arst ka poeginud emased üle vaadata ja vajadusel määrata vajalikku lisasööta