Loomaarst

Küsimus: Kas põhjus võib olla mesilase nõelamises või milleski muus kui koer ei kasuta joostes ühte käppa?22.05.2015

Tere!
Nägin päev tagasi, et koer ei kasuta tagumist paremat käppa. Hoiab käppa jooksmise ajal üleval, kuid aeglasemalt kõndides kasutab seda natuke. Käpapadjad tunduvad terved olevat. Kas põhjus võib olla herilase/mesilase nõelamise või milleski muus?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui koer ei kasuta käppa ning hoiab seda üleval, on tõenäoliselt toetumine sellele valus. Valu võivad põhjustada paljud erinevad tegurid ja putukate hammustused/nõelamised nende hulgas.
Mõistlik oleks arsti juures ikkagi ära käia, et saaksid ka kõik muud versioonid ära kontrollitud ning vajadusel käpp ka vastavat ravi