Loomaarst

Küsimus: Millest see võib olla tingitud, kui taks liha söömise järel oksendab ja väljaheide on vedel?26.05.2015

Tere!
Peale toore/keedetud liha ja kontide söömist koer oksendab ja kõht on väga lahti, väljaheites on tume veri. Koer reageerib ainult lihale nii, teiste toitudega seedimine korras. Lisaks sellele on tal ka veel nahaprobleemid, allergik. Koer on 6-aastane taks.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kuna oksendamine on organismi kaitsereaktsioon talle sobimatute (toit)ainete vastu, siis on kõige lihtsam viis neid talle mitte pakkudagi ja konte ei maksa talle kohe kindlasti anda. Sageli on need probleemiks ka täiesti tervete loomade jaoks.
Allergilisel loomal tekib reaktsioon võõrvalgule ja lihas sisalduv loomne valk on kindlasti selline, mis reaktsiooni esile kutsub.
Jääge nende toitude juurde, millega probleeme pole.