Loomaarst

Küsimus: Kas 7-kuusel tiibeti spanjelil on võimalik ravida liigset alahambumust?10.06.2015

Tere
7-kuusel tiibeti spanjeli kutsikal on väga tugev alahambumus, praktiliselt kogu aeg on alumine hambarida nähtaval. Tiibeti spanjelil peaks olema kerge alahambumus, kuid meie koeral on asi ikka päris hull. Tekkinud on see viimase kuuga, enne seda alahambumust märgata polnud. Palun öelge, kas sellisel puhul üldse on võimalik midagi ette võtta, et hambumus korda saada?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tõenäoliselt tuleks ära oodata kasvuperioodi lõpp ( laias laastus kuni kutsika 12 kuuseks saamiseni) ja olenevalt mis siis seis on, pöörduda nõu ja abi saamiseks erialaspetsialisti poole. Üks variant on dr. Kääramees Eesti Maaülikooli Loomakliinikus