Loomaarst

Küsimus: Kas saksa lambakoerale silma tekkinud must laik on midagi tõsist?15.06.2015

Tere,
Üks väike mure koeraga. Koerale on tekkinud hiljuti silmamunale must laik, all ääres umbes 5 mm. Koer on 10-aastane saksa lambakoer (emane). Kas see võib midagi tõsist olla või miks selline asi üldse tekkinud on?

Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Väärib igal juhul arstile ettenäitamist. Kui see laik on näiteks pigmentatsiooniga seotud, siis on kindlasti oluline kindlasks teha kas ta on iirisega seotud või hoopis skleeraga( silma valge osa) kas liigub ( tsüst?!) või on fikseeritud, kas laik suureneb või mitte ,kas koeral on olnud varem mingeid probleeme või lausa kroonilise silmadega seotud haigusi? traumasid?
Suure tõenäosusega on see ealine hüperpigmentatsioon aga kuna välistatud ei ole ka muud variandid, võiks lasta spetsialistil üle vaadata