Loomaarst

Küsimus: Kas on võimalik, et kassil tekkinud karvutu laik turjal on puugitõrjevedelikust, mille hõõrusin samasse kohta?17.06.2015

Kassil on turjal umbes 3 cm läbimõõduga täiesti karvutu kõõmane laik. Kas on võimalik, et see tekkis puugitõrjevedelikust, mille ma hõõrusin samasse kohta 3-4 nädalat tagasi?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

See on täiesti võimalik( kui Te mäletate täpselt, et just sellesse kohta manustasite puugirohu) ja selliseid kõrvalmõjusid on varem aegajalt fiproniili sisaldavate ravimite puhul ka juhtunud.
Võibolla on probleem selles, et Te hõõrusite selle rohu kassile nahale, ravimijuhendites aga seisab, et vedelik tuleb tuubist pigistada turjanahale kust see siis ise imendub. Välistatud ei ole ka individuaalne tundlikkus mingi ravimi komponendi suhtes
Sellisel juhul peaks karvkate ravimi mõju möödudes taastuma