Loomaarst

Küsimus: Mis põhjusel võib olla kassil kõht katsudes kõva?19.06.2015

Mu ühe-aastasel isasel õuekassil on kõht masseerides üsna kõva. Juba kolme-kuusest peale. Ei ole punnis, kuid kõva. Erinevalt minu teisest, vanemast kassist, kelle kõht on normaalselt pehme. Mis võib viga olla? Palun aidake!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Variante, nagu ikka, on mitmeid. Kassile ei meeldi kõhu katsumine ja ta tõmbub pingesse, õuekassil võivad olla tugevamad kõhulihased, soolegaasid, siseparasiidid....
Kui kassil on Teie arvates mingid vaevused või lausa valus või ei anna Teile endale see asi rahu, siis pöörduge kontrolliks oma loomakliinikusse