Loomaarst

Küsimus: Kas peaks juba muretsema, kui 5-kuusel saksa lambakoeral tulevad uued kihvad, kuid vanad ei tule eest ära?05.08.2015

Tere. Meil on peres 5-kuune saksa-lambakoer. Hammaste vahetus on läinud ilusti, v.a. niinimetatud ülemised kihvad. Uued kihvad üleval on kenasti väljas, aga piimakad ei ole ära tulnud. Nüüd on kihvad kõrvuti reas, topelt. Kas siin peaks sekkuma loomaarst või võib loota sellele, et need piimakad tal ikkagi tulevad ise ära? Katsudes on piimakad tugevalt kinni.
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

5-kuuselt ei ole see veel ülikriitiline aga valehambumuse vältimiseks oleks mõistlik need kihvad ikkagi loomaarstile ette näidata. Vajadusel saab piimakihvad eemaldada.