Loomaarst

Küsimus: Kas peaksin muretsema, kui minu veidi üle aasta vanune emane kass hingeldab?08.08.2015

Tere,
Kas peaksin muretsema, kui minu veidi üle aasta vanune emane kass hingeldab? Esimesed pojad sai kuu aega tagasi. Poegides märkasin seda hingeldamist esimest korda. See on küll harva, aga praegu on ta üldse väga rahutu, häälitseb pidevalt.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Hingeldamine võib kassi puhul lisaks õhupuudusele tähendada ka valureaktsiooni, stressisituatsiooni.
Kindlasti laske kass arstil üle vaadata, Kuna kass on poeginud, siis tuleks kindlasti üle kontrollida emakas ning veenduda, et üheski piimanäärmes poleks põletikku
Kui kass on rahutu ja häälitseb pidevalt, siis on ilmselgelt midagi, mis teda häirib ja millest ta märku püüab anda.