Loomaarst

Küsimus: Kuidas toimida, kui avastasin meriseal karvade seest parasiidid?12.08.2015

Mure pisikese isase meriseaga. Sai välja viidud muru peale sooja ilmaga, peale seda hakkasin märkama väikseid veriseid täpikesi ta kehal. Algul arvasin, et emane merisiga hammustanud. Hiljem tuli aga neid juurde ja panime eraldi puuridesse aga ikka ära ei kadunud. Üks päev avastasin seljal suure verise laigu ja karvad hakkasid maha tulema. Eile siis avastasin mustade karvade vahelt mingit mikropisikesi piklikke parasiite ja neid ikka jagus. Mis need võiks olla ja millega ma saaksin ravida neid, hävitada. Nüüd ka teisel meriseal samad sümptomid mis algul olid isasel.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Sagedased välisparasiidid merisigadel on täid. Aga põõrduge kindlasti loomakliinikusse. Mikroskoobi all saab selgust. Siis on vaja loomad täpselt üle kaaluda,et doseerida parasiidivastast ravimit õigesti ning hinnata, kas kraapimise tagajärjel on vaja ka mingit lisaravi määrata (nahapõletiku korral näiteks).