Loomaarst

Küsimus: Kas peaks pöörduma arsti poole või saab millegagi puhastada, kui kassil tuleb silmast rähma?09.09.2015

Tere. Minu kassil tuleb teist päeva silmast rähma. On tumeroheline ja nagu paksem tatt. Kas peaks pöörduma arsti poole või saab millegagi puhastada? Aitäh!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere
Kui eritis silmast on tumeroheline ja paksema konsistentsiga, tuleks igal juhul silmad ette näidata, sest sellisel juhul puhastamisest üksi ei piisa. Puhastamine on loomulikult hea ja vajalik, sest selline eritis kleepub ripsmete ja silmaümbruse karvade külge ning ärritab nahka ning on soodsaks kasvulavaks bakteritele. Puhastada sobib kas spetsiaalse lahusega mida saab kliinikust või ka füsioloogilise lahusega.