Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui leidsin kassil turja pealt paari cm suuruse karvadeta laigu?15.09.2015

Tere! Minul on siis selline mure, et avastasin täna kassi turja pealt umbes pöidlaotsa suuruse või veidi suurema karvadeta ligu. Nahk seal on verine, kassil on ka paar korda varem nii olnud, aga see laik pole olnud nii suur. Mida peaksin tegema?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Karvadeta laik kassi puhul võib alati viidata seenhaigusele (nn kassihaigus) ja kuna see on ka inimesele nakkav, soovitan kindlasti arsti juures ära käia ning proovid teha. Kui arst seda laiku näeb ja Teiega ka vestelda saab, võib muidugi selguda ka mingi muu probleem aga igal juhul on ravi kõige täpsem.