Loomaarst

Küsimus: Kas saame ise ravida kui koeral tuleb silmast helerohelist eritust?19.09.2015

Tere. Probleem 6-kuuse ameerika staffordshire terjeriga. Avastasime 3 päeva tagasi, et üks silm ajab rähma. Puhastasime kummeliteega õhtuti, tundus, et läks paremaks. Täna hommikul oli asi aga hullem, mõlemad silmad rähmased (heleroheline eritis), lisaks sellele on ka nüüd kõht lahti. Kas peaksime viivitamatult arstile pöörduma või on soovitada mingisuguseid silmatilku enne arstile ruttamist?
Aitäh

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Pöörduge kindlasti. Kummelitee ei ole tegelikult sobilik vedelik silmade puhastamiseks, sest sisaldab nii õietolmu kui ka parkaineid, mis ärritavad silma veelgi.Sobivad spetsiaalsed lahused või ka füsioloogiline lahus mida saate vajadusel loomakliinikust
Kummel sobib pigem kompressi tegemiseks. Lisaks sellele võib tõsise põletiku korral ainult puhastades või loputades levitada selle tekitajaid ka teise silma ja sealt nina-neelu kaudu ka mujale