Loomaarst

Küsimus: Millest see võiks olla tingitud ja kas see on ohtlik, kui 6-kuusel kassil on villid alahuulel?30.09.2015

Tere
Minu 6-kuusel tubasel kassil tekkis alahuulele vill ja kerge paistetus. Nüüdseks on see lõhkenud, aga vaatasin, et tekkis uus vill. Meenutab natuke inimese ohatist. Millest see võiks olla tingitud ja kas see on ohtlik? Samal ajal kui esimene vill tekkis, leidsin põrandalt ka ühe hamba. Kas see võiks hammaste vahetumisega seotud olla? Kas võiks villile midagi peale määrida?

Tänan

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Noore kassi puhul on kõik võimalik, alates huuldehammustamisest kuni kuhugi valesse kohta oma nina toppimise ja kasside akneni välja.
Enne kui midagi määrida, võiks ikkagi arstile ette näidata. Et midagi tõsisemat tähelepanuta ei jääks