Loomaarst

Küsimus: Miks veedab üks liivahiirtest enamus ajast pesas?06.10.2015

Tere!
Mul on selline probleem, et paar nädalat tagasi saime 2 liivahiirt. Võtsime õed, kuigi loomapoe müüjad ütlesid, et võivad ka soos eksida. Nüüd on üks liivahiir enamus ajast pesas. Ta käib mõnikord väljas ka ja siis tundub küll aktiivne olevat. Nende käitumisest tundub, et see üks liivahiir võib tiine olla. Näha pole küll, et ta tiine oleks. Või on asi lihtsalt selles, et nende iseloom on erinev? Või on ta haige?

Loodan, et oskate mind aidata.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui see hiir, kes enamuse ajast veedab pesas, käib regulaarselt söömas ja muid hiire-asju ajamas, nad omavahel ei kakle, hiirel pole välisel vaatlusel mingeid probleeme ( silmad rähmas, nahamuutused, longe, tuikumine vms) siis pole muretsemiseks põhjust