Loomaarst

Küsimus: Kuidas saada teada kassi silma probleemi diagnoos, sest silma eemaldamine on ikka viimane võimalus?03.11.2015

Tere, Küsin nõuannet, kuidas toimida. Kassil on esimestel elukuudel tekkinud silmavigastus, mis näeb välja nagu kae. Varjupaigast võtmisel (aasta algul) silm põletikuline polnud, aga ta ilmselt ei näinud selle silmaga ka enne põletikku. Suvel hakkas silmast pisaraid jooksma, sept ja okt jooksul läks veel halvemaks - silm paistetas üles. Suvel tilgutasime Maxitroli. Oktoobris, kui silm muutus põletikuliseks, määrati Tobrex salv, see ei aidanud. Siis määrati Clavaseptin 2x1,5 tabletti päevas (10-päevane kuur) ja Trusopt tilgad, nendega oleme viimased 6 päeva ravinud. Midagi paremaks muutunud pole. Arst konkreetset diagnoosi pole öelnud, aga täna tehti ettepanek operatiivselt silm eemaldada. Mida teha? Kuidas haiguse nime teada saaks ja kas ravida tõesti pole mõtet? Arusaadav, et see silm juba enne põletikku kahjustatud, aga silma eemaldamine peaks viimane võimalus olema. Pilt silmast: http://veebi.net/public/ronja.jpg

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Päris raske on pildi järgi vastust anda, eriti veel sellist, millest sõltub silma saatus.
Tõenäoliselt saab teha erinevaid lisauuringuid, et otsus poleks uisa-päisa. Mõistlik oleks ka pöörduda nüüd erialaspeysialisti poole, kellel vajalikud riistad ja kompetents,
Soovitan dr. Andžela Lehtlat Eesti Maaülikooli Loomakliinikust