Loomaarst

Küsimus: Mida teha kui kassipojal on tagumine käpp katki, kas minna kohe arstile või oodata paar päeva?09.11.2015

Meie 4-kuune kassipoeg tegi endale korteris liiga kuskil ja nüüd tagumine käpp katki. Lonkab ja mjäugub, mitte küll kogu aeg, aga siiski. Kas peaks ootama mõne päeva või tasuks viia arstile? Kui murd, siis kas tagumine käpp käib lahasesse ja kuidas kass hädal käib siis?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Pigem mitte oodata. Kui tõesti on luu katki, siis on see väga valus ning valuvaigistist oleks kiisule palju abi. Konkreetne ravi selgub ikkagi peale röntgenpildi tegemist. Kui luu pole katki, on tegemist mõne muu traumaga ,aga et loom lonkab, näitab see, et tal on valus ja valuvaigistist on ikka abi.
Ja isegi kui ta käpake peaks lahasesse pandama ( kasside puhul on see küll väga ebaotstarbekas) siis saab ta kõik oma ihulised vajadused rahuldatud