Loomaarst

Küsimus: Kiisu köhib ja hingeldab11.08.2011

Tere
minul on selline mure, et minu kiisu köhib justkui ei saaks hingata suu lahti ja hingeldab. Samuti ei söö ta eriti midagi, on kõhna, kõht oli ka lahti ja vahel ka oksendas. Käisime loomaarsti juures, aga tema ütles, et vedelikupuudus, aga hingeldamise vastu ta midagi ei rääkinud.
Ma muretsen, ehk on kiisul midagi tõsist viga.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tundub tõesti tõsine asi olevat.
Kui kiisul on kõht lahti ja ta on ka oksendanud, on vedelikupuudus tõesti üks tagajärgedest. Suu kaudu hingamine on kassi puhul väga harva esinev ja võib viidata ülekuumenemisele, ülierutuvusele või tõsisele kudede hapnikuga varustamise probleemile (šokk, mürgistus, traumad jpm).
Kui kaua ta korralikult ei söö? Millal köha algas? Kui vana kass on? Isane või emane? Steriliseeritud/kastreeritud? Kas on vaktsineeritud? Kas ussirohtu saab regulaarselt? On ta hiljuti ka karvapalle oksendanud? Kas palavikku on? Kas röntgenipildid hingamisteedest ja kõhuõõnest on tehtud? Kas mingit ravi on tehtud ja kui, siis kas see aitas?