Loomaarst

Küsimus: Kas peaks muretsema, kui kass mänguhoos köhatab ja hingeldab?20.01.2016

Tere!
Kass on aktiivne mängija - hüppab jookseb palju. Nüüd märkasin, et pea kohe mängu alguses köhatab ja siis hakkab hingeldama. Olen mängu pooleli jätnud siis. Kass on umbes 7-kuune ja selle kuu alguses kastreeritud. Arsti juurde viimine oli suur ettevõtmine ja kassi jaoks väga stressirohke. Hoiukodust võetud ja koos oleme olnud 2 kuud. Kass on endiselt valvel, võpatab, põgeneb, agressiivne, kui arvab, end ohustatud olevat. Samas õpib nautima sülemõnusid, paitamisi. Mitte ei tahaks uuesti kassi arsti juurde viia, kui võib-olla pole ilmtingimata vaja.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Hingeldamine ei ole kassi puhul muidugi tavaline ja selles mõttes võiks muidugi kaaluda arsti juurde kontrolli minekut.
Enne seda võiks ära teha lihtsamalt teostatavad asjad, mis võivad kassi köhatama panna, nagu ussikuuri tegemine ( korralikult ja vastavalt kehakaalule) ning karvapallipasta regulaarne manustamine.