Loomaarst

Küsimus: Kas on olemas vahendit, mis aitaks kassil põiekivide teket ära hoida?27.01.2016

Kassile tehti põie operatsioon mille käigus eemaldati kivid. Ravitoitu keeldub ta söömast, kardan, et varsti on kivid tagasi. Kuulsin, et on olemas mingisugune pasta, mis hoiab ära kivide tekke. Kas sellest võiks abi olla? Mis nimega see pasta on?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Selline pasta on tõesti olemas, aga põiekivide tekke ärahoidmiseks sobivatest vahenditest saab rääkida siis, kui on teada, mis kividega on tegemist, samuti ka uriini kompleksuuringu tulemus.
Põiekivi opereerinud arsti kohustus on valgustada teid millest selline olukord on tekkinud ja millised on abinõud sellest hoidumiseks. Kui üks ei toimi, tuleb Teil koos oma kiisu raviarstiga leida teine.
Pöörduge kindlasti kohe tema poole