Loomaarst

Küsimus: Mis järjekorras peaks toimima, kui koerale on plaanid steriliseerimine, kas enne peaks vaktsineerima?28.01.2016

Tere,
mul on 7-kuune koer, plaan on teda lähiajal steriliseerida, kuid tehtud pole ühtegi vaktsiini. Kuidas peaks alustama, kas esmalt vaktsiini ja siis opp? Kardan, et jooksukas hakkab pihta ja peika kandidaate on ümberringi küll ja küll, kuid ühtegi pesakonda me ei soovi!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti vaktsineerige enne, sest opijärgselt on organism keskendunud haava paranemisele ning võib olla seeläbi viirushaigustele vastuvõtlikum