Loomaarst

Küsimus: Mis võib olla põhjuseks, et kassil tuleb suust väga halba lõhna?17.02.2016

Tere,
Mis võib olla põhjuseks, et kassil tuleb suust väga halba lõhna? Kass joob normaalselt ja sööb isukalt, kuid tundub, et ta ei näri toitu, vaid neelab närimata alla. Toiduks on Purina ONE krõbuskid.
Eelmisel suvel olid tal põieprobleemid. Loomaarst arvas, et tal on põiekristallid. Peale seda hakkasime talle andma spetsdieettoitu ja tundus, et sellega asi lahenes. Kas selle halva lõhna põhjuseks võib olla igeme- või hambapõletik?
Tänan

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Võib olla küll. Laske kindlasti loomaarstil suu üle kontrollida, sest lisaks teie poolt mainitud põhjustele võib kõne alla tulla ka hambakatt/hambakivi, mis tuleks kindlasti eemaldada. Teatud haiguste puhul tekivad limaskestale, keelele, igemetele haavandid, mille olemasolul võib samuti suust halba lõhna tulla, võõrkeha suus, tonsilliit jne jne aga las seda kontrollib arst.