Loomaarst

Küsimus: Millist kassitoitu soovitate ja kas kassitoite peaks ka vahetama, sest osa toitu enam kassid mul ei armasta?17.02.2016

Tere
Meil on kaks täiskasvanud kodukassi, kes väljas ei käi. Üks on tõukiisu ja väga pirtsakas, oli pojana armetu kribal, kes sai kuidagi üles putitatud. Sööb konservidest vaid Gourmet konserve. Teine kass on ise meile tulnud ja nii pirtsakas pole. Mõlemad armastavad krõbinaid. Valik on nii suur ja ei oska millegi kasuks otsustada. Tean vaid, et toit peab olema kvaliteetne. Kui kiisudel erivajadusi pole, millist toitu Te soovitaksite, et saan kindel olla, olen oma loomadele pakkunud parimat. Miskipärast enne sõid Hillsi isukalt, kuid nüüd mõlemad kassid keelduvad konservidest ja kui on valida, siis Hillsi ei taha. Kas on tootmises midagi muutunud või miskit muud. Mida Te soovitaksite?
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tervisliku ja tasakaalustatud toitmise aluseks on ikkagi korralik kuivtoit, mille koostis vastaks kindlasti kassi elustiilile ( kas õue- või toakass, steriliseeritud/kastreeritud või mitte), põetud ja kroonilistele haigustele. Kõige paremaid soovitusi oskaks anda teie kiisude raviarst. Kliinikutoidud on alati kvaliteetsed ning võimalik on kohe vajadusel toitu tootesarja piires muutes nii mõnigi tervisemure lahendada
Mis konservidesse puutub, siis neid võibki sagedamini vahetada ja proovida, mis rohkem mekib. Aegajalt ikka tehakse mõne toote retsept ümber või vahetatakse mõnda toorainet