Loomaarst

Küsimus: Kui reisida laeval koduküülikuga, kas tal on EU passi vaja?11.03.2016

Tere,
Kui reisida laeval koduküülikuga, kas tal on EU passi vaja?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Minu teada peaks reisiv loom olema identifitseeritav s.t omama mikrokiipi ning selle alusel väljastatavat reisidokumenti. Igaks juhuks täpsustage seda oma maakonna Veterinaarkeskuses.
Erinevatel loomaliikidel on nõutavad ka olenevalt sihtkohariigist erinevad vaktsineerimised, dehelmintiseerimised jm