Loomaarst

Küsimus: Kassil käivad iga kuu tuurid peale30.08.2011

Meie emane kass on 11 kuune ja tal käivad iga kuu "tuurid" peal. Pepu püsti ja muudkui kurrub. Kui ta vanemaks saab, siis kas need "tuuri" hood jäävad harvemaks?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tegemist on siis suure tõenäosusega nö "jooksuajaga" ning sellega seonduva käitumisega annab emane kass märku, et ta soovib sugu jätkata. Ja see märkuandmine kestabki nii kaua, kuni saabub sobiv isasloom. Lemmiklooma puhul peabki inimene otsustama, mis saab edasi.
1. Lastes kassi õue või leides talle ise väärika paarilise
2. minna loomaarsti juurde ja leida sobiv variant jooksuaja katkestamiseks.
Niisama lasta kassil igakuiselt vaevelda/ahastada ei ole ka mõtet.