Loomaarst

Küsimus: Kas koeral uriinis märgatav veri ennustab jooksuaega või on mingi muu probleem?11.03.2016

Tere,
Koeral oli esimene jooksuaeg 10-kuuselt. 2015. veebruaris ja teine siis kuskil 6 kuud hiljem augustis. Kahjuks siis ka poegis oktoobri keskel. Kui koera jooksuaegade vahe umbes 6 kuud, siis oleks pidanud nüüd veebruaris jälle jooksuaeg olema. Mure selles, et koeral tuleb tupest natuke tumepunast verd, ei määri aga olen avastanud pissukal kuiva verd. Kas see võib olla, et algab jooksuaeg või hoopis mädaemakas?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kõik Teie poolt pakutud variandid on võimalikud. Seega tuleks minna kliinikusse ja lasta vajalikud uuringud teha, sest eeskätt mädaemakaga ei ole viivitamine otstarbekas