Loomaarst

Küsimus: Mis võib mureks olla, kui 14 päeva tagasi võetud kutsikas sirtsutab iga 5 min tagant?18.03.2016

Tere,
võtsime kutsika 14 päeva tagasi. Kutsikas ei nutnud öösiti ja häda tegi ka ilusti. Nüüd kutsikas nutab päeval, lakub saba alt ja sirtsutab iga 5 min tagant. Vahest tal isegi ei tule midagi aga seda liigutust teeb ikkagi. Samuti tundub kaka natuke vedel võrreldes varasemaga. Milles võib probleem olla? Vaktsiinid veel tegemata, ussirohtu sai 3 päeva tagasi.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kutsikal võib olla nii põiepõletik, talumatus mingi toiduaine või ravimi suhtes.... Kõige õigem oleks kohe minna ülevaatusele-pissiproovi andma, et võimalik probleem ei süveneks