Loomaarst

Küsimus: Kuidas vältida emase kassi jooksuaega ilma opita?29.03.2016

Meil on aastane emane täielikult tubane kiisu. Vaktsineerimata ning kastreerimata. Kordagi pole välismaailmaga kokku puutunud. Selles vanuses on kassil juba loomulikult jooksuaeg, lahendasime selle probleemi tablettidega (Promon Vet). Et siis 1 tablett kord nädalas. Oleme 5 nädalat seda kassile andnud, jooksuaega pole, aga nüüd tuleb tal tagumikust koledat valget lima ja suht ohtralt. Lõigata ma kassi ei taha, kas peaks tabletti vahetama? Aga õnneks on kass ergas ja mänguhimuline.
Kuidas oleks lahendus?

Ette tänades!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kas arst on kassi üle vaadanud ja seda eritist lähemalt uurinud?
Kui ei, siis soovitan seda teha, sest haiguslikel protsessidel pole otstarbekas lasta süveneda.
Neid tablette ei soovita kaua anda, sest väga tõenaoliselt tekivad teatavad muutused emakas ja munasarjades, mis võivad päädida mädase emakapõletiku ja/või halvaloomulise piimanäärmekasvajaga. Ja sellisel juhul on lõikus möödapääsmatu ning kordi raskem ja ka kulukam kui steriliseerimine.