Loomaarst

Küsimus: Mure kassiga, järsku püsti tõustes kukub pikali30.08.2011

Tere,

Mul on 5 aastane isane kastreeritud tubane kass.
Ta on kaotanud kaalu ca 1,7 kg. Ei taha süüa.
Samas on ta endiselt rõõmsameelne, karv on ilus ja läigib, tuleb uksele vastu.
Kõige enam tekitab muret see, et kui ta järsku püsti tõuseb, siis kukub ümber (ja lamab seal umbes pool minutit).

Mis võiks olla põhjus?
Tänan igasuguse informatsiooni eest!

Vastust oodates,
M

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Normaalne see küll ei ole ja kass tuleks kindlasti arsti juurde viia. Siin on nii palju küsimusi ja nüansse, mis selguvadki Teie ja arsti vahelises vestluses. Hea oleks kui saaks teha röntgenuuringu, neuroloogilise ülevaatuse ja vajadusel vereproovid. Edasine areng sõltub nendest tulemustest.