Loomaarst

Küsimus: Mis võib viga olla ja kas peaksin kohe arstile pöörduma, kui kassil on nina paistes?15.04.2016

Kassil on nina justkui laiemaks läinud. Silmade vahe on kaks korda laiem, kui alles mõned päevad tagasi. Kas tegemist võib-olla mõne haigusega? Lootus on muidugi, et ehk sai mesilaselt nõelata. Kas peaksin arsti poole pöörduma?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Mesilase vm putuka hammustuse tagajärjel võib tekkida küll lokaalne turse. Sama võib olla ka mingi trauma tagajärjel. Sellisel juhul oleks vaja röntgenülesvõtet. Kui kass on loid, hingab raskelt ja nohinal, ta on isutu, magab palju, ninast tuleb mingit eritist ning turses koht on ka valulik, siis tuleb kindlasti arsti poole pöörduda. Samuti ka siis, kui turse hakkab levima silmalaugudele ja eriti ohtlik on, kui kõripiirkonda