Loomaarst

Küsimus: Mis võib ära lõigatud emase kassiga jooksuajal toimuda?19.04.2016

Kas võib hakata õue nõudma ja kräunuda?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui kass on opereeritud korralikult , ei tohiks sellel kassil jooksuaega enam esineda ( vahetevahel jääb mõnel lohakal tegijal osa munasarjast eemaldamata ning kass küll ei tiinestu enam, kuid jooksuaja tunnused jäävad)
Õue nõuda võib kass puhtalt harjumusest õue pääseda. Seda nõudmist võib saata järjest valjenev ja nõudlikum kräunumine
( sõltub sellest, kui koostööaltis on kassi pererahvas tema pidevale sisse-välja laskmisele)