Loomaarst

Küsimus: Kuidas teada kas koer on ülekaalus?10.05.2016

Tere
Mille järgi otsustada, kas koer on või pole ülekaalus?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Päris mitmel moel. Kõigepealt visuaalsel vaatlusel. Ülekaalulisel koeral on kereosa võrreldes pea ja käppadega ebaproportsionaalselt suur. Rasvaladestused tekivad rinnaku -turja- selja - laudjapiirkonda, ning piimanäärmetesse. Liikumisel loom väsib ruttu, kõnnak on taaruv ning jooks on raske ja vastumeelne
Tõukoerte puhul on välja toodud erinevate tõugude emaste ja isaste normkaalude vahemikud
Ja alati saab konsulteerida oma loomaarstiga, kes pakub ka lahenduse välja