Loomaarst

Küsimus: Mis see võib olla, kui puudlil on kõhu alla mustad täpid?12.05.2016

Tere
Puudlile on tekkinud kõhu alla mustad täpid, justkui oleks midagi nahapoorides. Mõnedel on ots väljas, mõni on naha all. Kui selle kätte saab, siis on piklik must max 1-2mm pikk ja 0,5-1mm jäme, elumärke ei näita. Tundub et koer ise ennast ebamugavalt ei tunne, ei kratsi, ei laku.

Tänud

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tõenäoliselt on tegemist rasunäärmete ummistusega ehk komedoonidega. Võibolla aitaks pesu ravišampooniga võibolla toitumise või elustiili muutus. Seda saab otsustada kas teie enda loomaarst või ka nahaarst, kui on looma üle vaadanud