Loomaarst

Küsimus: Kas see on loomulik jänese puhul, et ta hingab sügavalt nagu norsataks?20.05.2016

Tere! Mul on kodus aastane lihajänes ja ta teeb aeg-ajalt imelikke hääli (hingab sügavalt ja nagu norskaks). Kas see on loomulik jäneste puhul? Sellist häält teeb ta ainult lebos olles ja ma olen siiani mõelnud, et äkki ta ongi nii sügavas unes, et tuleb paar norsatust. Muidu on rõõmus jänku ja hüppab ringi, kui välja saab. Nohu ka ei paista olevat, kuna nina pole tatine ja temperatuur on normaalne. Seda häält on ta teinud üle poole aasta.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Selline probleem võib kaasneda näiteks rasvumisega, pehme suulae lõtvusega, nina-neelu kanali probleemidega.
Et kindlalt ütelda, on vaja teda lähemalt uurida