Loomaarst

Küsimus: Kas on normaalne, et kastreeritud kass on 2 kuud peale kastreerimist ikka veel seksuaalselt aktiivne?21.09.2016

Tere.
Kas on normaalne, et kastreeritud kass on 2 kuud peale kastreerimist ikka veel seksuaalselt aktiivne? Kass on 2-aastane ja lisaks temale on veel steriliseerimata emane kass.
Jooksuaeg veel hullem kui enne kastreerimist.
Aitäh vastamast

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

tere

Kui isane kass on korrektselt kastreeritud, ei tohiks ta reeglina enam suguliselt aktiivne olla. Selle juhtumi puhul võib probleem olla selles, et steriliseerimata emane kass oma innaaja käitumisega provotseerib isast, kes selle peale reageerib habituaalselt ehk harjumuslikult. Seda juhtub kassidega, kes kastreeritakse suhteliselt hilises vanuses ja nii jääbki harjumuslik reaktsioon emase kassi jooksuajale.