Loomaarst

Küsimus: Kuidas toimida 2-kuuste eri soost kassidega, et nad ei jõuaks paarituda enne kui steriliseerimiseks vajalik vanus käes?07.10.2016

Tere
Oleme peatselt kodupakkujaks kahe kuu vanustele kassipoegadele, üks emane ja teine isane. Kassid on erinevatest pesakondadest. Minu küsimus seisneb selles, et soovime kindlasti vältida loomade paaritumist, kuid kuidas peaksime tulevikus tegutsema, et seda 100% välistada? Kuna kassid saavad suguküpseks ca 6-kuuselt ning operatsioonile saab minna alates sellest vanusest, siis kuidas teha kindlaks, et nad enne operatsiooni paarituma ei hakkaks? Tean, et on olemas kassidele mõeldud beebipillid, aga nende kõrvalmõjud pidid olema päris tõsised.

Lugupidamisega

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

6 kuuselt suure tõenäosusega emasel kassipojal veel jooksuaeg ei alga aga kuna sellest vanusest alates võib kiisud juba opile viia, siis soovitan kõigepealt isane ära lõigata.
Beebipille ei soovita tõesti kassile andma hakata. Pigem nii, et isane 6 kuuselt ja emane 7 kuuselt opereerida