Loomaarst

Küsimus: Kas koera köha võib olla tingitud ülekaalust?12.10.2016

Tere
Mure koera pärast. Hingab ja köhib juba pikemat aega aeg-ajalt kuidagi imelikult. Nagu röga vms oleks tal kuskil hingamisteedes kinni või nagu ei saaks hästi hingata või ei oskagi täpselt kirjeldada. Elame maal ja käisime siin kohaliku loomaarsti juures, kes arvas, et põhjus selles, et ta olevat 20 kg ülekaalus. Nüüd hoiame teda rohkem väljas küll, kuigi ega ta seal eriti olla ei taha ja üritame päevas vähemalt korra temaga jalutamas käia ja tema toitumist piirata. Kas see köha võib tal sellest olla või mis üldse tegema peaksime?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Köha ( ja köhatamise) põhjuseid on päris mitmeid ( alates siseparasiitidest ja lõpetades südame laienemisega)ja kui ei tea koera vanust, sugu, tõugu,rääkimata veel tema üle vaatamisest, on midagi konkreetselt välja tuua päris raske
Kindlasti oleks vaja minna kliinikusse, kus saab looma üle vaadata, kopse ja südant kuulata, vajadusel teha röntgenpildid ja võtta vereproovid ning eelkõige Teiega vestelda, et selgitada välja kõik koera eluolu ja tervisega seonduv kutsikaeast alates
Ülekaal on kindlasti tõsiste probeemide allikas aga igal juhul tuleks kinnitada või välistada ka teised köha põhjustada võivad probleemid