Loomaarst

Küsimus: Kas see, et koer on hakanud varasemast rohkem vett jooma, hingeldab ja väriseb ka vahel, on haigustunnus?15.10.2016

Tervist!
Sooviksin teada, mis mu koeral viga on. Koer on hakanud pidevalt palju jooma vett, tavaliselt ta ei joonud nii palju vett kui praegu, hingeldab, väriseb ka vahel, kuigi toas külm ei ole ja lisaks, kui ta oksendab, siis okse on kollakat värvi ning lima moodi. Mu koer on vana. Kas koeral võib olla mingi haigus, mida tuleks kohe ravida?

Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti annavad sellised muutused märku sellest, et midagi on tervisega korrast ära ja eeskätt viitavad valureaktsioonile. Kindlasti tuleb arstile pöörduda ja täpsemalt uurida. Kuna kirjast ei selgu, kas koer on isane või emane, steriliseeritud või mitte ja palju palju palju muud tähtsat tema kohta, siis ei oska ma ka ühtegi kindlat haigust esile tuua. Suurenenud veetarbimine võib viidata mõnele neeruprobleemile aga ka diabeedile, püometrale. Oksendamise põhjuseid ei jõua kõiki üles lugedagi aga samas on vajalik kiire sekkumine.
Minge sõbraga kindlasti ja kiiresti arstile