Loomaarst

Küsimus: Miks kass mängides laserpointeri täppi taga ajades aevastama hakkab?17.10.2016

Tere!
Kasutan vahest laserpointerit, et kassiga mängida. Ta läheb sellest äärmiselt ekstaasi ja ajab laseritäppi taga nagu pöörane, mille peale hakkab aga ohjeldamatult aevastama. Kui ~10 minutit puhkab, lõpeb ka aevastamine. Kass on noor, umbes kahe aastane. Jookseb aias ka ringi ning püüab osavalt hiiri, ent muu kehaline aktiivsus teda aevastama ei aja, ainult laserpointeri tagaajamine.
Kas on põhjust muretsemiseks ja mis viga võib olla? Ilmselt oleks mõistlik mänguperioodid lühemad ja mängutempo madalam hoida?

Kõike head!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Ilmselt on tõesti mõistlik kohe mängus paus teha, kui kass aevastama hakkab.
Laserpointeri ja aevastamise seosest kassidel kuulen ma ausalt öeldes esimest korda aga tõenäoliselt on probleem selles, et ülierutudes toimub midagi ülemiste hingamisteedega ( limaskesta turse vms). Igaks juhuks võiks selle probleemiga ka tervisekontrollis käia