Loomaarst

Küsimus: Mis võib olla põhjuseks, et 7-kuusel kassipojal on mitu nädalat kõht lahti?26.10.2016

Tere. 7-kuusel isasel kassipojal on kestnud juba mitmeid nädalaid kõhulahtisus. Oleme ise eeldanud, et asi on toidus ja uues elukohas (tuli meile kuu aega tagasi). Vahepeal tundus, et asi hakkab paremaks minema (seetõttu ei ole ka arstile jooksnud) kuid täna on jälle hullem seis. Kass sai ka hiljuti vaktsineeritud ja andsime ka ise ussirohtu kaks nädalat tagasi pasta kujul. Kass on ise väga energiline, sööb palju ja ei tundu küll midagi hullu olevat. Oleme testinud ka erinevat toitu (poetoit, kana, kvaliteet-toit). Mis võiks olla probleem?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti avaldavad oma mõju nii uus keskkond, pidevalt vahelduvad uued toidud, vaktsineerimine ja ussirohu andmine ja kui kass on ka veel kastreerimata, siis ka suguküpsusega lisanduvad ärevusnoodid.
Kui te kassi vaktsineerimas käisite, siis mida loomaarst sellest probleemist arvas ja kas mingi arutelu sel teemal ka toimus?
Kõhulahtisuse põhjuseid on muidugi palju - toidutalumatus, siseparasiidid, soolepõletik, ärritus, viirushaigused jne jne
Vaktsineerida saab ainult kliiniliselt terveid loomi. Mina kõhulahtisusega looma kaitsesüstida ei julgeks.