Loomaarst

Küsimus: Kas koerale peab atoopilise dermatiidi korral andma ravimit tõesti regulaarselt elu lõpuni?03.11.2016

Koeral diagnoositi atoopiline dermatiit. Ravina kirjutati välja Medrol tabletid, mida koer peaks võtma elu lõpuni. Sain aru, et need kahjustavad neerupealseid ja tahakain teada, kas võib neid tablette anda ka aegajalt sügeluse vähendamiseks või tõesti on ainuke võimalus igapäevane manustamine. Koer on noor, 2-aastane, ei tahaks tema elu rikkuda mittetöötavate neerudega, aga samas ka kahju kui loom sügeleb. Kas Cyclavance näiteks oleks koerale vähem kahjulik?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

"atoopik" peab tõesti tarvitama ravimeid elu lõpuni.
Õnneks on erinevaid ravimeid ( ka välispidiseid) mida proovida ja ka Medroli puhul hakatakse otsima kõige madalamat mõjuvat doosi.
Väga tähtis on ju ka nii toitumine kui pidamisrežiim, et loom võimalikult vähe erinevate allergeenidega kokku puutuks Abiks on kindlasti ka vastavate ravišampoonidega pesemine.
Tsüklosporiinil tõesti on tunduvalt vähem kõrvaltoimeid aga on võrreldes hormooniga tunduvalt kallim.