Loomaarst

Küsimus: Miks isane kass nagu tahaks oksendada, aga siis ikkagi ei oksenda ja lõpuks nagu köhib?18.11.2016

Tere
Kodus 4-aastane kass, viimased paar päeva kass teeb oksendamise häält ja lõpus nagu rohkem köhimine, kuid midagi välja ei tule tal. Ja hoiab rohkem omaette, ei taha segamist. Samuti, kas ainult tundub nii, või oleks nagu magu ka suurem, kõht ripub kuidagi rohkem alla. Kass on isane. Kas võib midagi tõsisemat olla?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui ussikuur ammu tegemata ( rohkem kui 3 kuud) võiks alustada sellest. Samuti võib olla tegemist karvapallide väljaoksendamise katsega. Selle probleemiga aitab loomakliinikust ostetud spetsiaalne pasta, mida tuleks manustada kassile suu kaudu, alguses iga päev, hiljem kord-paar nädalas. Millegi tõsisema puhul( võõrkeha, gastriit, mürgistus vms) tuleks juba kassiga uuringutele minna