Loomaarst

Küsimus: Kas kassisolkmete ravi peaks kordama ja kas kassisolge võib nakatada ka täiskasvanud inimest?18.11.2016

Tere!
Kas Strongholdi kasutamisel kassisolkmete vastu tuleks teha mingi aja möödudes ka kordusravi kui kass oksendab solkmeid ja kas kassisolge võib nakatada ka täiskasvanud inimest?
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti soovitan 3 nädala pärast korrata, kui suukaudsete preparaatide kasutamine kõne alla ei tule.
Solkmed on valdavalt liigispetsiifilised, sellest ka nimetus kassisolge, aga on võimelised parasiteerima teatud asjaolude kokkulangemisel ka teiste liikide organismis sealhulgas ka inimesel.
Nakatumisohtlikud on väga nõrgad või väga noored organismid näiteks väikelapsed ja ka kätepesemise veendunud vastased ning pered, kus kass käib ka õues ja on tubli hiirepüüdja.
Põhiliselt tuleks aga inimestel karta toksokaroosi ehk nakatumist kutsikasolkmega