Loomaarst

Küsimus: Kas kassi lonkamine võib olla ravimi sümptom?22.11.2016

Tere. Meie kass on 4-aastane. tal on diagnoositud autoimmuunnen aneemi, mille raviks on prednisalooni 1 tbl 2 x päevas. Avastati ka diabeet. Sööb RC diabeetiku krõbunaid. Nüüd hakkas ühte tagakäppa üleval hoidma ja traumat ei ole olnud. Kui katsuda, siis nagu raks käib ja saab jälle mõneks ajaks käpale toetada. Justkui liiges läheks paika. Võib olla see prednisalooni tagajärg või mõni luude häda?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tegemist võib olla patella luksatsiooni ehk põlvekedra paigaltnihkumisega. Selle põhjusteks võib olla eelsoodumus, luude ja liigeste arenguhäired, ülekaal. Otseselt prednisoloon sellist seisundit põhjustada ei saa, kaudselt aga soodustada liigse kehakaalu teket mis omakorda põhjustab liigeseprobleeme