Loomaarst

Küsimus: kas kassile kergelt peale astumine võib olla põhjuseks, et kassike köhib?28.11.2016

Tere!
Minu ca 3-4 kuune kassipoeg köhib ja hingab imelikult, nagu miski takistaks, juba paar nädalat. Eriti tuleb see läkastamine esile just nurrudes.
Tuli meelde, et päev-kaks enne sellise läkastamise avastamist olin talle kogemata peale astunud õrnalt. Kas tegu võiks olla füüsilise vigastusega? Samas ta mängib, sööb, jookseb, naudib paitamist, käitub nagu täiesti normaalne kassipoeg. Ussirohtu on saanud tableti kujul. Milles võiks olla probleem? :(
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti tuleks lasta kassipoeg arstil üle vaadata. Lisaks traumakahtlusele võib kõne alla tulla näiteks võõrkeha, mõni hingamisteede nakkushaigus või ikkagi sooleparasiitide ränne.