Loomaarst

Küsimus: Kas kassipojal võib antibiootikum esile kutsuda kõhulahtisuse?03.12.2016

Kas kassipojal (5.kuud) võib antibiootikum esile kutsuda kõhulahtisuse? Esimene kuur 5 päeva määrati 19.nov. Praegu alustas võtmist 29.nov. õhtul. Saab hommikul ka Loxicom 0,5 mg/1ml.+ 2x päevas silmatilkasid Fucithalmic.
Tänan!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Võib küll. Soovitan anda kassile antibiootikumikuuri ajal mõnda probiootilist pastat,( peaks olemas olema laias valikus kõigis hästivarustatud loomakliinikutes) et taastada seedeprotsessis osalevate " heade" bakterite tasakaalu ning kaitsta seedekulgla limaskesta