Loomaarst

Küsimus: Kas kass võib võid süüa, on see normaalne või võib tegu olla mingi varjatud haigusega?12.12.2016

Tere,
Avastasime hiljaaegu,et meie tubane 15-aastane kassiproua käib salaja laua peal võinuga üle limpsimas. Proovisime siis panna väikese taldriku peale talle personaalse võitörtsu ja meeldib täiega, aga panime ka tähele, et nüüd krõbuskikaussi väga asja enam pole ning kui võitaldrik on tühi, siis ei rahune enne, kui võisilm taas nina all on.
Kas see on normaalne või võib tegu olla mingi varjatud haigusega?

Ette tänades,

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Eks või on ju rasvane ja sisaldab ka piimavalku mis kassidele meeldib. Või andmine kassile, ja eriti just eakale kassile, peaks olema selline "sümboolne üritus", sest või on ka soolane ja see ei ole suuremas koguses kassi neerudele hea.
Kui kass näiteks eelistab soliidsemas eas krõbuskitele pehmemat toitu, peaks arstil laskma kindlasti suuõõs üle vaadata, et kontrollida hammaste, igemete või ka keelega seotud haigusi. Vajadusel saab loomaarst anda ka soovitusi eakohaste või ka vajadusel ravitoitude kohta.