Loomaarst

Küsimus: Kuidas seda seletada, et kassil on nohu ühel pool ninas ja juba 2 kuud?22.12.2016

Tere!
Ostsime kasvandusest kassi juba nii, et tal oli nohu. Öeldi, et sama hommik oli näituselt saanud ning anti mingid tilgad kaasa (arstil selgus, et lihtsalt immuunsuse tugevdamiseks). Arstil saime ka oftan akvakoli raviks ja korraks nohu nagu taandus aga siis jälle tagasi. Läksime siis uuesti arsti vastuvõtule ja sisse astudes mida pole, on nohu... Päris uinutama teda selle proovi jaoks ei hakanud aga järgmine päev oli nohu tagasi. Nohu on ainult ühel pool, silmad tunduvad korras. Aevastab tihti suuri rohekaid kolle ninast välja. Muidu mängib ja sööb ja joob ilusti ning naljakas, et just ühel pool ja ainult seal pool see nohu 2 kuud juba olnud on. Mis võiks olla probleemiks?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tõenäoliselt on tegemist viirusliku nohuga ( ilmselt herpesviirus).
Loomakliinikus saab raviplaani. Vajadusel ja võimalusel võite ka filmida seda, kuidas ta turtsub ja "suuri rohekaid kolle" ninast väljub.
Kui arst ei usu ja kass kliinikus ei turtsu