Loomaarst

Küsimus: Kas kassil on nohu?16.09.2011

Meie kass on sündimisest peale nohisenud ja kuidagi imelikult hinganud, mingi lurina ja krigina segu, hüüame teda nohininaks. Sööb hästi, on lõbus - kas tal on nohu või mingi muu haigus?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kas teie kass on saanud mingit ravi selle probleemiga? Kui vana ta on praegu? Mis tõugu kassiga on tegemist? Tõenäoliselt oleks vaja vaadata hingamisteid alates ninasõõrmetest painduva peene endoskoobiga kas anatoomiliselt on kõik korrektne ja mis normaalset hingamist takistab. Uurige, kus Teie lähedal loomakliinikus selline aparaat on ja leppige aeg kokku. Võimalik on lasta ka ninanõret uurida.