Loomaarst

Küsimus: Isase koera steriliseerimine19.09.2011

Kas isast koera saab steriliseerida, millisel meetodil? Elan korteris ja käin koeraga väljas jalutamas. Emaste jooksu ajal on koer väga rahutu ja võimatu on temaga õues käia.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Isast koera on sellisel juhul kõige kindlam kastreerida kirurgiliselt. Munandite eemaldamine tagab selle, et koeraga saab rahulikumalt jalutada, ta ei pea ka enam iga posti, majanurga, puu, põõsa, kivi, rohukõrre juures jalga tõstma ning reeglina ei tükita enam ka teiste isastega tüli norima, mis aegajalt ühele osapoolele ka kurvalt võib lõppeda. Operatsiooni tehnilise teostamise, maksumuse, opijärgse hooldamise ja võimalikud riskid saate oma loomaarsti juures läbi arutada ja siis lõikusaja kokku leppida. Kui lõikusega väga venitada, võivad teatud sugulise käitumise mallid muutuda harjumuslikeks.